Iti             

Oma töises elus olen juhtinud arvukaid projekte - nii rahvusvahelisi kui kohalikke, töötanud nähtavus- ehk visibility projektijuhina ja sotsiaalmeedia spetsialistina. Erinevates organisatsioonides on olnud minu ülesandeks sündmuste ja projektide kuvandi loomine, mis on toetanud nii nähtavamaks saamist kui ka müüki. Olen korraldanud koolitusi, ise koolitanud ja nõustanud organisatsioone. Südamelähedasemad valdkonnad, mille kohta kogemust ja teadmisi olen jaganud on puudutanud kestlikku arengut, huvikaitset, fundraisimist enda kuuldavaks ning nähtavaks tegemist ning story tellingut.  On ette tulnud põnevaid ühekordseid projekte -  kureerinud paari näitust, korraldanud heategevuslikke kunstioksjone, olnud rahvusvahelise konverentsi peakorraldadaja ning vedanud piiriülest suvekooli. Teinud väiksemaid ning suuremaid ümarlaudu - seminare ning isegi pulmades abilisena käe valgeks saanud.
Kui toon välja minu enda jaoks kõige ägedamad asjad, mille korraldustiimi eesotsas on olnud rõõm seista, siis mainiksin “Laulud sõdurile” kontserti, heategevuslikku õhtusööki Vabariigi presidendiga, kestlikust arengust rääkivat festivali “Hoolides homsest”, fotoprojekti “Erilised tavalised eestimaalased” ning naiste nõustamist Tadžikistanis. Ükski neist ägedaist projektidest ei oleks sündinud ilma suurepärase tiimi ja meeskonnata. Parimad asjad juhtuvad vaid koos tegutsedes. Ma usun kaljukindlalt, et parim tulemus sünnib läbi meeskonna.

Minu huvideks on antropoloogia, riigikaitse, välispoliitika ja keskkond. Mul on kolm teismelist last, kes inspireerivad oma olemasolu, naljade ja mõtetega mind iga päev.  Ja siis muidugi ka minu väike koer, kelle rõõm elu üle on lihtsalt nii armas ja südantsoojendav. 

Olen Eesti Välissuhete Nõukoja ja Eesti NATO ühingu liige.   


          Kadri        

Mind on alati IT-teemade poole tõmmanud. Mulle meeldib erinevate IT-keskkondadega end kurssi viia ja sealseid (enda poolt püstitatud) väljakutseid seljatada. 

Soovid kodulehele lisada tooteid, tekste, pilte, kujundusi? Mina olen selleks õige inimene.
Olen hallanud oma elu jooksul erinevaid e-poe keskkondi, lisanud nendesse tooteid, kirjutanud ja tõlkinud ümber tootetekste.
Erinevatele üritustele, kus olen korraldajameeskonnas olnud, olen kujundanud trükiseid, on nendeks siis kutsed, plakatid, flaierid, facebooki event coverid või midagi muud, mida vaja on läinud.
Tavapäeval, keskmise introverdina, rõõmu tundes sellest, kuidas lahtritesse lisatud valemid Excelis andmed kõik jooksma panevad või õigesti koodi kirjutades jõuab kodulehele kõik just nii, nagu see minu peas välja nägi, tunnen vahel siirast rõõmu ka inimeste koolitamisest. Olen paberitega lapsekandmisnõustaja ning värskeid lapsevanemaid olen nüüdseks üle kümne aasta koolitanud nii eraviisiliselt kui ka gruppides. Lapsevanematele olen oma töö raames korraldanud ka erinevaid koolituspäevi, perepäevi, festivale ning babyshowereid. Neli aastat olen olnud Euroopa lapsekandmispäeva korraldustiimi juht.
Kunagi kahekümnendate alguses ettekandjana töötades sain mingi hetk otseselt ülemuselt kommentaari, mis mulle aegajalt jälle meelde tuleb, “sa oled nagu Hunt Kriimsilm, ainus töökoht, mida sa siin (restoranis/klubis) mingi hetk asendanud ei ole, on raamatupidaja oma.” See kommentaar jäi mulle meelde ja on mind saatnud ka minu muus tööelus.
Mulle tõepoolest meeldib teha väga erinevaid asju.

Abistan vabatahtlikuna Ukraina põgenikke ning Carolin Illenzeeri Fondi. 


     Meie inspiratsioon!    

Milda nime valik ei ole juhuslik. Itil ja Kadril oli ühine saarlasest vanaema Milda, kes absoluutselt kõik oma suures suguvõsas ära korraldas ja manageeris. Tema korraldusgeeni üks värvikamaid lugusid on, kuidas ta nõukogude ajal soovis Tallinnast Saaremaale jõuda, paraku olid kõik bussid ja lennukid tolleks hetkeks välja müüdud.  Mildal muidugi õnnestus end oma väsimatu järjekindlusega lennukisse korraldada ja seda piloodi kõrvalistmele, sest noh, salong oli ju ometi täis. See lugu on meile inspiratsiooniks ja suunanäitajaks, et asjad peab saama kuidagi korda aetud ja mõtlemine ei tohi lõppeda sellega, et lennuk on täis müüdud.

Milda elus oli ka üks äge hüüdlause, kõik mis talle meeldis, teda vaimustas, õnnelikuks tegi, selle kohta ta ütles FANTASTILINE!


     
Elena
Minu erinevad tööd ja tegemised on viinud mind sündmusturunduse juurde. Tänaseks on mul selles valdkonnas pea kümme aastat kogemust ja hiljuti omandasin ka digiturunduse kraadi.
Minu tööpõlluks on olnud erinevates ettevõtetes sündmuste korraldamine, bränding, suhtlusvõrgustike loomine ja kliendisuhete tugevdamine.
Hea ja positiivse suhtlejana loon sündmusi korraldades positiivse ja meeldejääva õhkkonna, mis viib positiivse kliendikogemuseni.

Korraldanud olen konverentse, seminare, näitusi, spordi- ja meelelahutusüritused, erinevaid esitlusi, toote- või teenustedemonstratsioone, erinevaid interaktiivseid sündmusi, võistlusi ning kliendiüritusi.

Märkimisväärseim neist on TTÜ100 projektijuhina 2018. aastal korraldatud ülikooli juubeliaasta tegevused. Alustades TTÜ100 postmargi esitlusega ja lõpetades ülikooli linnakus peetava suure peoga. Suurejoonelisel peol osales ligi 5000 inimest ja kaasatud olid kõik sidususrühmad (töötajad, tudengid, vilistlased ja koostööpartnerid). Pidulikul vastuvõtul Alexela Kontserdimajas osales 1700 inimest ja ürituse tagasiside oli väga positiivne.

Eesti suurima meediagrupi Postimees Grupp AS sündmusturundusjuhina oli mul võimalus korraldada nii meediagrupi siseseid kui ka väliseid sündmusi. Meediamaja nõudlik maitse eeldas sündmusi, mis näitaksid suunda, pakuksid elamusi ja suudaks kaasata Eesti kõnekamaid arvamusliidreid ning mõjukamaid riigitegelasi.

Lisaks eelnevale on mul ka teadmised ja kogemused avalikus sektoris sündmuste korraldamisega (hanked, erinevad seadused jms).

Minu töökogemus näitab, et uusi asju on võimalik õppida ka töötamise käigus. Võin öelda, et turunduse eriala tuli minu ellu juhuslikult ning olen selles vallas edukalt tegutsenud aastaid.
Turundusvaldkond areneb kosmilise kiirusega, mistõttu täiendasin oma teadmisi digiturunduse valdkonnas. Õpe hõlmas Google reklaamilahendusi, veebilehe haldamist, foto-, heli- ja videotöötlust jm.

Eesti on olnud mu teine kodu üle kahekümne aasta, kuigi olen siin paikseks jäänud, siis ma olen väga uhke oma juurte üle. Ma olen rahvuselt udmurt ning osalen aktiivselt tegevustes, mis meie kultuuri tutvustavad. Olgu selleks tantsimine, laulmine, küpsetamine või koolides Udmurtiast rääkimine. Mulle meeldib kui saan tutvustada enda kultuuri ja kanda oma uhkeid rahvarõivaid.

Mul on veendumus, et kõike ja alati ei pea tegema raha eest. Igaüks meist võiks panustada ühiskonda ka vabatahtliku töö näol. Mina olen seda teinud läbi elu ning see on mind viinud paljude uute inimeste ja uute teadmisteni.